Jakými netradičními vánočními dárky obdarovat své zaměstnance?

Vánoce jsou za rohem a firemní vánoční večírky ještě blíže. S nimi se pojí i nelehké přemýšlení nad tím, jak a čím obdarovat své zaměstnance. Vymyslet pro ně vhodný dárek může být těžší, než se zdá. V Indicadě jsme proto dali hlavy dohromady a přinášíme několik tipů na vánoční dárky, které zajisté potěší každého zaměstnance.

 

Vlastní barevná klávesnice

S jakým nástrojem pracují vaši zaměstnanci nejčastěji? Pokud je to notebook, proč jim práci s ním nezpříjemnit? Jednou z možností je barevný polep na klávesnici. Ačkoliv se může zdát, že jde o drobnost, individualizace věci, se kterou přichází do kontaktu takřka neustále, potěší většinu zaměstnanců. Pokud navíc zvolíte firemní barvy, nenuceně tím posílíte i vnímání brandu.

Pouzdro na mobilní telefon

Obdobně může potěšit pouzdro na mobilní telefon. Ideální je, aby si jej zaměstnanci navrhli sami na míru svému zařízení. Přihodit na něj opět můžete firemní barvy či rovnou logo.

Chill pils

Občas se nějaký úkol nepovede nebo je potřeba trochu zpomalit a uklidnit se. Dopřejte svým zaměstnancům nádobu s „tabletkami na uklidnění“ přímo na pracovišti. Stačí vzít větší skleněnou mísu a po okraj ji vyplnit lentilkami.

Mini boxovací pytel

Pokud chill pils nezaberou, protože deadlinů a vzteku je až příliš mnoho, nechte zaměstnance vybít svou špatnou náladu na malém boxovacím pytli. Je to účinný způsob, jak ulevit zlosti a nezranit přitom nikoho v okolí. Vhodný především do kanceláří.

FitDeck

Ať už vaši zaměstnanci pracují ve výrobě či v kanceláři, vždy by měli myslet na své zdraví a dostatek pohybu. Jednoduché cviky lze navíc vykonávat i přímo během práce. Jak na to jim ukáží kartičky FitDeck.

Jmenovky na všechny způsoby

Občas je třeba vědět, kdo je kdo. Pořiďte svým zaměstnancům kreativní jmenovky, které je představí světu – nebo alespoň těm, co přijdou do jejich kanceláře. S jejich podobu se dá opravdu vyhrát.

Štěstí

Štěstí je krásná věc! Dopřejte svým zaměstnancům jedno nebo dvě. Speciálně vyšlechtěné cibulky vždy vyklíčí do krásných čtyřlístků – a čtyřlístky, to je přece štěstí. Jací jiní zaměstnanci budou moci říct, že jim firma na Vánoce darovala štěstí?

Den volna navíc

Ačkoliv je den volna navíc pro firmu poměrně nákladný dárek, který navíc není hmotný, zaměstnanci jej přijmou velmi dobře. Asi není třeba představovat, jak se takový den dovolené dá využít. Univerzálnější dárek pro své zaměstnance najdete jen stěží.

Postaráme se o vás

Ve výrobních podnicích zaměstnanci ocení poukaz na člověka či firmu, který se postará o jejich fyzicky nejvytíženější partie. Takový dárek však musí být promyšlený. Poukaz do jiného města zaměstnanci příliš nevyužijí, protože se jim nebude chtít cestovat po vlastní ose tak daleko. Vyvarujte se také poukazů na určitou hodnotu – ti podnikavější s nimi začnou obchodovat a kouzlo vánočního dárku se vytratí.