10 tipů na netradiční firemní benefity

Přemýšlíte, co by Vám mohlo pomoci přilákat nové zaměstnance? Rádi byste jim nabídli něco nevšedního? Na tradiční benefity ve formě jídelních stravenek či flexi poukázek už dnes pracovníci tolik neslyší. Sepsali jsme proto pro Vaši inspiraci několik benefitů, které by je skutečně mohly zajímat.

 

1. Kadeřnické či kosmetické služby

Firemní benefit ve formě kadeřnických nebo kosmetických služeb přímo v zaměstnání zaujme především Vaše zaměstnankyně. Jedná se o velmi atypickou pozornost, kterou málo která pracovnice odmítne. Můžete si být navíc jistí, že Vám následující měsíce nebudou zaměstnanci odcházet z práce o půl hodiny dřív „ke kadeřníkovi“.

2. Gameroom

Speciální herní koutky či rovnou místnosti zase potěší především mužskou část zaměstnanců. Pořiďte do své firmy několik stolů na ping-pong či fotbálek, jejichž hraním pomůžete svým pracovníkům se při náročných úkolech trochu odreagovat. Výjimkou nejsou ani kulečníky či klasické herní konzole.

3. Prádelna a čistírna

V pracovním shonu se občas stane nehoda, při které je něco třeba vyprat nebo vyčistit. Máte-li dostatek prostoru, zajistěte svým zaměstnancům tyto služby rovnou na pracovišti. Každého muže potěší, když se bude moci ráno v práci převléct do čisté bílé košile z firemní prádelny.

4. Tělesná i duševní prevence

Postarejte se náležitě o zdraví a duševní pohodu svých zaměstnanců také nad zákonný rámec. Budou Vám vděčni. Dostupnost profesionálních masérských či fyzioterapeutických služeb rovnou na pracovišti přijde vhod každému. Občas se také může hodit přítomnost firemního psychologa.

5. Mateřská školka

Firemní mateřské školky poblíž či rovnou na pracovišti nejsou ničím neobvyklým, přesto jsou vyhledávaným a čím dál tím častěji žádaným benefitem ze strany rodičů zaměstnanců. Budou-li vědět, že je o jejich děti dobře postaráno, navíc v bezprostřední blízkosti, budou mnohem klidnější.

6. Příspěvky na vzdělávání dětí

Mají-li Vaši zaměstnanci spíše starší děti, zajisté je potěší příspěvek na jejich vzdělání. Ať už jej využijí v jazykových školách či kdekoliv jinde, zajistíte si i vzdělanou potenciální generaci budoucích zaměstnanců.

7. Domácí mazlíčci

Není obvyklé, aby v kancelářích pobíhali domácí mazlíčci zaměstnanců. Otázkou je proč – přítomnost domácích mazlíčků na pracovišti, ideálně přímo vašich zaměstnanců, má blahý antistresový účinek na všechny přítomné. Nechte Vaše zaměstnance řešit ty největší průšvihy s koťátkem v ruce.

8. Firemní byt

Možnost zdarma přespat ve firemní bytě ocení Vaši zaměstnanci nejen v místech, kam je často posíláte na služební cesty. Firemní byt můžete nechat zřídit také poblíž pracoviště, případně jej rovnou uzpůsobit k tomu, aby v něm zaměstnanci mohli čas od času přespat.

9. Podpora při pořádání akcí

Podpořte své zaměstnance při pořádání nejrůznějších kulturních či sportovních akcí, turnajů nebo hromadných aktivit. Taková podpora navíc nemusí být nutně finanční – stačí, když zaměstnance na chvíli uvolníte nebo jim pomůžete danou akci zorganizovat.

10. Fitness

Místo jídelních stravenek raději fitko! Plně vybavené fitness přímo na pracovišti zajisté Vaši zaměstnanci ocení, ať už k odreagování nebo aktivní práci na své fyzičce. Jak se přece říká, ve zdravém těle zdravý duch. I ten pracovní.

 


 

Zdroj dat pro infografiku: RODOVÁ, Veronika. Zaměstnanecké benefit ve vybrané organizaci [online]. České Budějovice, 2005. [cit. 2018-12-29]. Dostupné z: https://theses.cz/id/0npnix/Rodov_Veronika_-_Bakal_sk_prce__EP_2015.pdf