Tipy na netradiční teambuildingové aktivity

Teambuilding (a to zvláště v dnešní době plné home officů) je nepostradatelnou částí při stmelování týmů a zajištění lepší komunikace mezi jednotlivými členy. Připravili jsme si pro Vás pár tipů na aktivity, u kterých se Vaši zaměstnanci i Vy zaručeně pobavíte. 🙂

U všech skupinových aktivit je však potřeba myslet i na to, že ne všem by mohly vyhovovat. Třeba rodiče s menšími dětmi víkendové zájezdy úplně nevyhledávají. Taky by mělo být fér, aby zaměstnavatel tyto aktivity proplatil, nebo na ně dal alespoň nějaký příspěvek. Je to však vždy o domluvě, proto se nebojte svých zaměstnanců zeptat na názor, ale nikdy je do ničeho nenuťte.

Video pivko

Za poslední 3 měsíce asi nejčastější teambuilding. Tak proč ho rušit, když lidem sedí. 🙂 K těmto video hovorům se přimlouváme za aplikaci Zoom. Můžete si tam udělat zvlášť místnosti, nebo si povídat dohromady. Je jedno jestli s pivem, vínem, nebo jen u kávičky. Prostě jste spolu.

Online hry

Pro fanoušky různých her se nabízí i společné hraní. Co takhle si dát Counter – Strike, Dobyvatele, nebo si jen zahrát online karty či Člověče nezlob se. Tady se kreativitě meze nekladou, jelikož je internet plný online her pro více lidí. A je to další ze skvělých způsobů jak stmelit kolektiv.

Laser game / Paintball

Tohle je nehynoucí klasika. Jelikož jsou aktivity dost podobné, dáváme je na stejnou úroveň. Vytvoříte týmy, které pobíhají po vytvořené aréně a střílí po sobě. Většinou může být cíl zabrat nějaké území, nebo něco druhému týmu uloupit. Byť se to někomu může zdát násilnické, i v těchto hrách je důležité rozdělení rolí. LASER GAME se hraje ve tmě (se spoustou nástrah, barevných efektů, atd.) a hlavně v uzavřených prostorech, takže můžete s klidem hrát za každého počasí. Zasáhnutí nebolí, většinou jen zabrní vesta, kterou máte na sobě, abyste vůbec věděli, že jste to „koupili“. Oproti tomu PAINTBALL, neboli „hra na vojáky“ patří mezi venkovní hry. Území je větší, často se hraje kolem starých zajištěných budov a krytů. Jelikož se hraje s gumovými kuličkami, může zásah (hlavně z blízka) trošku bolet. Kuličky jsou naplněny barvou, která se po zásahu zůstává na oblečení. Nejčastěji se hraje v maskáčích a štítech/helmách přes hlavu. I z těchto důvodů doporučujeme hrát spíše na jaro/podzim.

Úniková hra

Jedná se o moderní logickou interaktivní hru pro 2-6 hráčů, která nejen skvěle pobaví, ale také prověří schopnost improvizace a spolupráce hráčů. Cílem hry je uniknout z místnosti v co možná nejlepším čase a to pomocí různých klíčů a indicií, které získáte plněním úkolů, šifer a hádanek.

Výlet do přírody

Pokud se Vám nechce vymýšlet nic složitého, nebo máte omezený budget, doporučujeme výlet do přírody. Jako přidanou hodnotu můžete vymyslet pár soutěží venku, nebo jen rozdat pytle a rukavice a jít společně uklidit les. Skvěle si popovídáte a budete mít super pocit, že jste pro tu naši planetu udělali zase jednou něco dobrého.

 

Tábor pro dospělé

Pokud máte v plánu vícedenní akci, doporučujeme tábor pro dospělé. A nemusí se jednat vyloženě o 2 týdny někde v přírodě, jako známe z dětství. Stačí prodloužený víkend někde u lesa, kde se Vaši táborníci seznámí se základními prvky přežití v přírodě. Můžou se naučit, jak rozdělat oheň bez sirek a zapalovače, jak připravit pečené kuře bez trouby pomocí rozžhavených kamenů, nebo jak vytvořit bezpečný přístřešek pro spaní. Pokud si netroufnete, nebo nemáte čas na připravování, existuje spousta teambuildingových agentur, které Vám tábor pro dospělé připraví na míru. 🙂

Filmový teambuilding

Další velice netradiční, ale skvělá a zábavná varianta teambuildingu, kdy si pod vedením profesionálů natočíte krátký film. Mimo rozdělení filmových rolí si můžete vyzkoušet, jaké to je být např. produkční, režisér, nebo maskér. Tuto aktivitu, mimo jiné, nabízí brněnská agentura Motiv-P, která klade důraz také na zpětnou vazbu, sebereflexi a sdílení zážitků mezi účastníky.