Jak na nové kolegy

Minule jsme Vám dali pár tipů, jak na svého nadřízeného. Je však zapotřebí dobře vycházet také s kolegy. Přinášíme vám pár rad, jak co nejlépe zapadnout do nového kolektivu.

Seznamte se u oběda

Když je člověk v kolektivu nový, není to úplně příjemný pocit. Nových kolegů se ale nemusíte bát! 🙂 I oni tam byli tak jako vy, před nějakou dobou noví a nejistí. Už u prvního oběda se zkuste přidat k hovoru a seznámit se s kolegy, se kterými sedíte u stolu. Nemusíte čekat, než to udělají oni, a sami můžete projevit zájem.

Pamatujte si jména

Není nic horšího a neuctivějšího, než když po týdnu práce s kolegou, ho místo Honzo, oslovíte Míšo. Ani vy byste z toho určitě nebyli nadšeni. Rada zní, pozor na jména! Hned u představování se soustřeďte na každého jméno, a snažte se ho zapamatovat.

Nenechávejte nikoho pracovat za vás

Nikdo neočekává že první, druhý den v práci budete plnit normy na 100%. Očekává se to od Vás ale co nejdřív. Uznejte, pracovat za někoho nad rámec vaší práce rychle omrzí kdekoho, i Vás. Snažte se hned od začátku, a když si v něčem nejste jisti, ptejte se.

Nikdy se nebojte zeptat, může Vám to ušetřit spoustu času. 🙂 Také doporučujeme psát si poznámky a aktivně se zajímat.

Doneste zápisné

Dobré bonboniéře, chlebíčkům nebo bábovce neodolá nikdo. A jak se tím lámou ledy! Klidně si připravte na první den v práci malé občerstvení pro kolegy. Hned si u nich zapíšete plusové body.

Nepřetvařujte se

Přetvářka patří mezi věci, které vám mohou v nové práci uškodit. Nehrajte si tedy na někoho jiného. Buďte sami sebou! Umožníte tak svým novým kolegům, aby si o vás vytvořili správný dojem.

 


Téma zpracovala Veronika Štrbová (veronika.strbova@indicada.cz)