5 tipů, jak zazářit na pracovním pohovoru

Chystáte se na pracovní pohovor a nevíte co Vás čeká? I když se jedná o dělnickou profesi, je fajn, udělat dobrý dojem. Zde přinášíme pár tipů, na které byste rozhodně měli myslet, pokud budete chtít zazářit.

 

1. Přijďte včas

Dobrý dojem uděláte už tím, že dorazíte k pohovoru včas. Dáváte tak personalistům najevo, že je pro Vás tato práce důležitá, a že jste si na její získání vynahradili dostatek času. Proto buďte opravdu přesní a přijďte na pohovor včas. Ideálně 10 minut před plánovaným termínem pohovoru. Pokud jste v sídle společnosti ještě nikdy nebyli, naplánujte si cestu den předem. I personalisti jsou jen lidi a chápou, že během cesty můžou nastat neočekávané komplikace. Není nic jednoduššího než zavolat a omluvit se za zpoždění.

 

2. Vypněte si mobilní telefon

Mobilní telefon musí být během pohovoru vypnutý nebo alespoň vypnuté vyzvánění bez vibrací. Není trapnější situace, když Vám během rozhovoru začne zvonit telefon a musíte se omlouvat.

 

 

3. Přijďte upraveni

Pro většinu lidí je tento bod samozřejmostí, nicméně i tak stojí za zmínku. Na pracovní pohovor choďte umytí, učesaní a v čistém, nezmačkaném oblečení. Dobrým tipem může být také použití žvýkačky nebo ústního spreje.

 

4. Zjistěte si dostatek informací

Pokud se hlásíte na pracovní pozici přes pracovní agenturu, je získání informací o dané pozici těžké. Nicméně úplným základem je vědět, na kterou pozici a do jakého města jste se hlásili. Pokud se hlásíte přímo do konkrétní firmy, zjistěte si o ni co nejvíce (co vyrábí, jak dlouho zde působí…)

 

5. Ptejte se

Bez ohledu na to, kolik informací o zaměstnavateli a pozici už máte, mějte vždy připraveny otázky. Když přijde na „Máte nějaké otázky?“, vždy se zeptejte. Pokud se na nic nezeptáte, může to být vnímáno, jako že nemáte o práci dostatečný zájem…

 

Pokud budete dodržovat výše uvedené, tak zvýšíte své šance na Vaši vyhlídnutou pozici. Mějte to na paměti, až dostane další pozvání na pohovor. 🙂

 

Téma zpracovala Jana Benešová (jana.benesova@indicada.cz)