Jak dodržet svá novoroční předsevzetí?

Spousta z Vás si určitě dala na Nový rok nějaké předsevzetí. Což o to. Takových už bylo! Pojďme se tedy společně spíše podívat, jak na to, abychom je naplnili, nebo alespoň drželi co nejdéle. 🙂

Nový rok spousta lidí používá k tomu, aby skončili se svými zlozvyky. Můžou to být různé závislosti, nejčastěji kouření a bujaré pití alkoholu. Nebo našli chuť na nové věci, a začali zdravější způsob života přechodem na salátovou stravu. Někteří chtějí více cestovat, nebo si prostě jen více užívat života, někdo si dá za úkol více číst. A někdo chce změnit práci. Ať je to jak chce, zapálení většinou klesá již po prvních týdnech a o prázdninách si na nějaké předsevzetí ani nevzpomenete.

Já Vám dnes dám par tipů, se kterými bude jednodušší je dodržet, ať je Vaše vůle jakkoli silná (slabá).

1. ROZKŘIČTE TO DO SVĚTA

Zní to možná krutě, ale pokud všem sdělíte své plány, líp se Vám povede v sebekontrole. Protože v sobě máme zabudovanou kontrolku „co by si o Vás asi tak řekli?“.

 

2. HECUJTE SE SPOLEČNĚ

Už jste to vytroubili a zjistili jste, že nejeden známý to má stejně. Skvělé. Podporujte se navzájem!

Tip: můžete využít skupinové chaty na různých aplikacích (WhatsApp, Messenger, ..)

 

3. NEPOROVNÁVEJTE, ZAMĚŘTE SE NA CÍL

Ano. Hecovat, ale neporovnávat. Pokud hubnete společně s partou kamarádek, nedělejte si  hlavu, že jedna zhubne za týden (když to přeženeme) 20 kilo a Vy „jenom“ 2. Je tady spousta proměnných, které to ovlivňují (např. počáteční váha, množství vody v těle, atd.). Důležitý je cíl Vaší cesty. Jen na ten koukejte.

 

4. KDYŽ CHCETE ŠVINDLOVAT, ŘEKNĚTE TO

Máte chuť si zapálit? Otevřít ten balíček sušenek? Zajít si na to lahodné pivko?

Když už máte chuť to porušit, někomu o tom řekněte. Někomu, kdo Vás podporuje. Kamarádce, mamce, parťákům z práce. Napište jim zprávu, nebo přímo zavolejte. A počkejte si. Počkejte, co Vám na to řeknou. Vsaďte se, že si to rozmyslíte už u představy, jak jim složitě vysvětlujete, proč to chcete udělat.

 

5. I 90% JE ÚSPĚCH

A víte co? Děláte to jen pro sebe. A že jste to už porušili a vše jde do kytek? Kdepak! Jeďte dál. Neberte to jako selhání a nedržte se pravidla: „Buď všechno, nebo nic.“.. a uvidíte, že se Vám začne lépe dařit. 🙂

Začnete se cítit svobodnější.

 

 

 

Téma zpracovala Tereza Lichovníková (tereza.lichovnikova@indicada.cz)